Як збільшити урожай полуниці?

Як збільшити урожай полуниці? Цим питанням задавався, мабуть, кожен садівник, адже садова суниця (офіційна назва полуниці) – одна з найпоширеніших і улюблених культур.

Розкриваємо головні секрети багатого врожаю полуниці!

Зрозуміло, ми виходимо з того, що спочатку ви вибрали якісний посадковий матеріал, а також відповідально підійшли до вибору місця й термінів посадки полуниці. Тепер справа за агротехнікою.

Мульчування полуничних грядок

Якщо ви дійсно налаштовані отримати відмінний урожай полуниці, без мульчування грядок вам не обійтися. Цей найважливіший прийом дозволяє вирішити відразу дві проблеми: позбутися від бур’янів, які відбирають воду у ягід, й зберегти грунт не пересушеним та пухким в будь-яку погоду. До того ж ваші ягоди залишаться чистими та сухими до моменту збору врожаю. Особливо актуальне мульчування, якщо у вас немає можливості щодня моніторити стан грядок.

Мульчувати грядки потрібно після їх ретельного розпушування та внесення добрив. В якості мульчі можна використовувати плівку, неткані матеріали, різану солому, хвою, суміш пухкого торфу з добре перепрілим компостом або перегноєм, навіть скошену газонну траву або картон.

Правильний полив полуниці

Найпростіше, що ви можете зробити для своєї полуниці заради підвищення її врожайності – грамотно поливати саджанці.

Найпоширеніша помилка – припинення регулярного поливу після збору врожаю. Начебто ягоди зібрали й про плантацію можна згадувати вже не так часто. А даремно – адже квіткові бруньки майбутнього року ця культура починає закладати саме в середині літа, і якщо її не поливати, їх утворюється дуже мало. А значить, і плодів на майбутнє літо буде небагато. Так що не лінуйтеся та поливайте свою полуницю. Зокрема, на перших етапах розвитку не забувайте, що полуниця з її поверхневою кореневою системою любить воду і не переносить пересихання грунту. Найкраще цим ягідним кущах підходить крапельний спосіб поливу, коли волога надходить прямо до коріння, не зачіпаючи листя і ягоди. Пам’ятайте також, що і перелив користі не принесе, надлишкова вологість шкідлива для полуниці.

В середньому (якщо немає великої посухи) полив роблять раз на тиждень, частіше лише під час цвітіння і дозрівання плодів. Поливати полуницю бажано рано вранці або ввечері, коли немає палючого сонця.

Своєчасна підгодівля полуниці

Підживлення полуниці під час цвітіння, плодоношення, а також після збору врожаю – справа відповідальна. За сезон рослини потрібно підживлювати не менше 3 разів, причому зробити це грамотно й вчасно. Найкраще підгодівлю проводити після поливу або дощу. Для підгодівлі використовують спеціалізовані препарати.

Перший раз підгодівлю дають навесні, коли кущики ретельно очищені від сухих й хворих листків, а земля розпушена.

Захист полуниці від хвороб і шкідників

Найчастіше садова суниця страждає від різних недуг, коли дозрівання ягід відбувається в прохолодну й вологу погоду. Тому потрібно приділити особливу увагу ранній діагностиці хвороб суниці садової та їх профілактиці.

Видалення зайвого листя та вусиків у суниці

Споживаючи поживні речовини з грунту, полуниця може витрачати їх або на утворення плодів, або на розмноження. Таким чином, видаляючи вуса, можна простимулювати рослину до більш рясного плодоношення. Навесні полуниця дає не дуже багато вусів, тому можна видаляти їх поступово, але регулярно, або дочекатися їх активного росту й видалити відразу всі.

Якщо вони не потрібні для розмноження, то навіть після того, як рослина закінчила плодоношення, пагони все одно слід регулярно видаляти. Однак якщо вам потрібна розсада, то вусикам потрібно дати можливість наростити міцні розетки.

Незайвим під час зав’язування плодів буде і видалення надмірної кількості листя, особливо тих, які закривають ягоди від сонця.

Головний секрет чудового врожаю полуниці – це наслідок дотримання кількох правил і копіткої праці. Багатого врожаю вам!