Весняний догляд за грядками полуниці

За грядками із полуницею починають доглядати ще до того, як повністю зійде сніг, а закінчують роботи із настанням заморозків.

Зазвичай у березні, коли настають перші теплі дні, а і з грядок частково сходить сніг, полуницю вкривають поліетиленовою плівкою або агроволокном. Це дозволяє отримати ранній урожай ягід. Покривний матеріал розташовують на дуги, щоб між ним і рослинами залишалася повітряний прошарок. Чим більший об’єм повітря під укриттям, тим нижчу температуру зможуть витримати кущики полуниці.

Пізніше, коли сніг повністю сходить, грядку очищають: видаляють засохлі листя і квітконоси, за допомогою ножиць зрізають залишки вусів. На місця, де росли загиблі кущики, садять молоді саджанці.

Після відновлення грядки проводять профілактичну обробку від хвороб і шкідників. Посадки обприскують спеціальними препаратами на основі міді.

Коли відтане земля, на полуничній грядці рихлять ґрунт. Це дозволяє зберегти в ній накопичену за зиму вологу. При цьому кущики злегка підгортають, щоб коренева система швидше пішла в зростання.

Якщо у Ваших планах посадити навесні полуницю, зробіть це якомога раніше. У квітні погода буває різною: інколи в середині весни ще щільним шаром лежить сніг, а іноді в цей час вже щосили розпускаються бруньки. Тому при встановленні відповідного терміну посадки полуниці більше орієнтуються не на час, а на погодні умови. У період масового зростання листя проводять другу профілактичну обробку проти хвороб.

Догляд за полуницею за домашніх умов включає її полив, підживлення і обрізку. За потреби її ще доведеться запилювати (якщо сорт не самозапильний) і захищати від шкідників.

Головна небезпека, яка підстерігає полуницю вдома, — це можливість заразитися павутинним кліщем. Він вражає недостиглі ягоди. Щоб врятувати солодкий урожай, обприскуйте свою маленьку плантацію настоянкою часнику (4 подрібнені зубчики залийте склянкою води і настоюйте впродовж двох годин).

Поливати полуницю потрібно 2 рази на тиждень відстояною водою кімнатної температури. Краще використовувати відфільтровану воду. Полив не повинен бути занадто сильним, щоб не утворився застій води. Але і допускати пересихання ґрунту теж не варто. Після поливу слід його розпушити. Обприскування рослини з пульверизатора також піде їй на користь. Під час квітнення у воду для обприскування потрібно додавати препарати, що містять мікроелементи.