Смородина: основні лайфхаки

Щоб у новому сезоні Ви зібрали гідний урожай смородини, рекомендуємо Вам прислухатись до декількох порад:

Вчасний полив

Рослини досить полити за один сезон тільки три рази, проте це потрібно зробити правильно. Найбільшу спрагу кущі смородини відчувають в час зростання пагонів та під час появи ягід. Якщо нехтувати цією процедурою, то рослина не дасть належний урожай. Її ягідки будуть дрібні, сухі та із товстою шкіркою.

Спершу смородину поливають в період активного зростання зеленої маси й появи зав’язі. Другий полив варто зробити, тоді коли на кущах достигають ягоди. Третій раз – після збору врожаю. Недостатня кількість вологи в грунті саме в цей час негативно відбивається на закладці квіткових бруньок й тому тут існує велика ймовірність залишитися в наступному сезоні без врожаю.

Правильна підгодівля

Культура може обійтися без підгодівлі декілька років, якщо перед висадкою рослини в грунт було внесено всі необхідні добрива. Якщо ж добрива вносилися тільки в посадкову яму, кущі смородини варто підживити тільки два рази за сезон.

Більше поживних речовин вони потребують в час появи зав’язей й після плодоношення. Варто зазначити, що вносити добрива або поливати смородину необхідно навколо куща, а не в його центр.

Мульчування грунт під кущами

Варто мульчувати землю під кущами, адже вона не любить сильного пересихання. Використовувати для цього можна найрізноманітніші матеріали: солому, торф, тирсу тощо.

Захист рослин від низьких температур й морозу

Смородина є однією із найбільш морозостійких садових культур, але в дуже морозні зими у неї можуть підмерзати нирки. Пам‘ятайте, що в холодну пору року гілки смородини мають бути пригнутими до землі, а сам чагарник – укритий шаром снігу. Весняні заморозки можуть призвести до осипання у смородини зав’язі, а холодна вітряна погода під час цвітіння чагарнику може призвести до поганого запилення квіток.

Головні помічники смородини – бджоли

Саме ці комахи запилюють кущі смородини. Тому, щоб бджілки не пролітали повз чагарників, рослини потрібно обприскувати солодкою водою (1 ст л меду на 1 л води).

Зокрема, посадіть квіти на сонячних, але захищених від сильного вітру місцях: саме там бджоли зазвичай збирають нектар з них. Це, відповідно, дасть змогу комахам надовго затриматися в вашому саду.

«Багатого урожаю Вам!»,- ФГ «ЕКО БЕРРІ».