Щоб у новому сезоні Ви зібрали гідний урожай смородини, рекомендуємо Вам прислухатись до декількох порад:
Рослини досить полити за один сезон тільки три рази, проте це потрібно зробити правильно. Найбільшу спрагу кущі смородини відчувають в час зростання пагонів та під час появи ягід. Якщо нехтувати цією процедурою, то рослина не дасть належний урожай. Її ягідки будуть дрібні, сухі та із товстою шкіркою.
Спершу смородину поливають в період активного зростання зеленої маси й появи зав’язі. Другий полив варто зробити, тоді коли на кущах достигають ягоди. Третій раз – після збору врожаю. Недостатня кількість вологи в грунті саме в цей час негативно відбивається на закладці квіткових бруньок й тому тут існує велика ймовірність залишитися в наступному сезоні без врожаю.
Культура може обійтися без підгодівлі декілька років, якщо перед висадкою рослини в грунт було внесено всі необхідні добрива. Якщо ж добрива вносилися тільки в посадкову яму, кущі смородини варто підживити тільки два рази за сезон.
Більше поживних речовин вони потребують в час появи зав’язей й після плодоношення. Варто зазначити, що вносити добрива або поливати смородину необхідно навколо куща, а не в його центр.
Варто мульчувати землю під кущами, адже вона не любить сильного пересихання. Використовувати для цього можна найрізноманітніші матеріали: солому, торф, тирсу тощо.
Смородина є однією із найбільш морозостійких садових культур, але в дуже морозні зими у неї можуть підмерзати нирки. Пам‘ятайте, що в холодну пору року гілки смородини мають бути пригнутими до землі, а сам чагарник – укритий шаром снігу. Весняні заморозки можуть призвести до осипання у смородини зав’язі, а холодна вітряна погода під час цвітіння чагарнику може призвести до поганого запилення квіток.
Саме ці комахи запилюють кущі смородини. Тому, щоб бджілки не пролітали повз чагарників, рослини потрібно обприскувати солодкою водою (1 ст л меду на 1 л води).
Зокрема, посадіть квіти на сонячних, але захищених від сильного вітру місцях: саме там бджоли зазвичай збирають нектар з них. Це, відповідно, дасть змогу комахам надовго затриматися в вашому саду.
«Багатого урожаю Вам!»,- ФГ «ЕКО БЕРРІ».