Шокова заморозка

Смакові якості і харчова цінність

Через запобігання висихання при швидкому заморожуванні, ароматичні та поживні речовини не встигають вийти з продукту, а це зберігає його корисні властивості. Харчова цінність і смакові якості залишаються незмінними.

Термін зберігання

Термін зберігання швидкозаморожених продуктів вищий, ніж продуктів заморожених в звичайних камерах. Швидкозаморожені продукти краще зберігають свої корисні властивості при тривалому зберіганні, ніж свіжі. Таким чином, технологія шокової заморозки забезпечує збереження якості свіжого продукту, і робить це краще за інших способів заготівлі та зберігання.

Структура тканин

Висока швидкість охолодження, що забезпечується шокової температурою в камері (-30 ÷ -35)° С і інтенсивним обдуванням продукту, дозволяє форсовано пройти перехід з рідкої фази в тверду.

При цьому кристали льоду формуються значно менших розмірів і практично одночасно в клітці і міжклітинних перегородках (клітини залишаються неушкодженими). Внаслідок цього, практично незмінною, і краще, ніж при інших способах консервування, зберігається структура тканин свіжого продукту.

Екологія та біохімія

Відсутність якої б то не було термічної і хімічної обробки (за винятком бланшування та обробки аскорбінової кислотою, передбачених за технологією для деяких видів овочів і фруктів ) і, в наслідок цього, незмінність типів білків роблять швидке заморожування способом, абсолютно не погіршує екологічну чистоту і біохімію продукту.

Бактеріологічна чистота

З допомогою швидкості заморожування скорочуються і періоди активності бактеріологічної середовища.

Бактерії різних типів мають різні ( у тому числі і нижче 0°С) температурні зони життєдіяльності. При повільній заморожуванні в продукті з’являються і залишаються сліди життєдіяльності кожного з цих типів бактерій. При шокового заморожування ряд типів не встигає розвинутися.

Наша адреса:

Івано-Франківська обл.,

Коломийський р-н.,

с. Тишківці, вул. Незалежності, 68.

Приймальня: +380 (096) 160 26 26; +380 (099) 689 47 77