Поряд чи оремо: як садити малину різних сортів

Не рекомендується садити кущі малини різних сортів близько один біля одного.


Пояснення просте: малина дає відростки на дуже великі відстані і нарощує величезну кореневу систему. При близькій посадці кущі просто переплітаються корінням і ви не будете знати, що де проростає.

Особливо це неприємно, якщо один із сортів ремонтантний, оскільки можна переплутати рослини й неправильно обрізати їх. Тим самим позбутися солідної частини врожаю. Щоб цього уникнути висаджуйте різні сорти на відстані не менше 2,5-3 м один від одного або вкопайте між ними перегородки глибиною до 50 см.

Чому малина втрачає сортові ознаки

Доприкладу, ви посадили малину правильно, а її вигляд все одно стає гіршим рік від року. Кущі рідшають, ягоди дрібнішають й смак врожаю зовсім не тішить.

Найпоширенішою причиною такого стану малини є нестача поживних речовин. Місце для цієї культури зазвичай вибирають за залишковим принципом, та й догляд здійснюють також. Малині необхідні регулярні підгодівлі, інакше, виснаживши грунт, вона ослабне, а це, в першу чергу, позначиться на врожаї. Якщо не хочете терпіти шкоди, обов’язково вносите під кущі органіку восени, комплексні добрива ранньою весною і перед цвітінням.

Ще однією причиною виродження є хвороби і шкідники. Якщо рослина витрачає сили на боротьбу з хворобою, то на урожай сил їй вже не залишається. Тому не забувайте і про регулярні огляди посадок і обробку кущів. Зокрема, можливий такий варіант, що посаджена вами спочатку сортова малина вже давно загинула, а на її місці росте та сама «дичка», яка безсовісним чином «прийшла» від сусіда. Тоді врожаю теж чекати не варто і потрібно видаляти всі відростки, поки малина не захопили всю доступну територію.

Малина – культура невибаглива і дуже вдячно відгукується на правильний догляд. Довести її до виродження можна тільки при повній байдужості і критичному недотриманні агротехніки.

Доглядайте за малиною і тоді будь-які сорти у вас на ділянці будуть виглядати саме так, як в розпліднику професійних фермерів.