Полив полуниці в період цвітіння і плодоношення

Полив полуниці в різні періоди її розвитку може впливати на врожайність. Ми розповімо, який спосіб зрошення вибрати, і як правильно поливати полуницю під час цвітіння й плодоношення.

Якщо весна посушлива, зволожувати грунт продовжують відразу після посадки.

Середня норма поливу полуниці в весняний період становить 10 літрів на кв. м посадки. Слід враховувати, що надмірне зволоження і застій води може спровокувати загнивання кореневої системи, тому потрібно уважно стежити за нормуванням.

Посиленого поливу, перш за все, потребують молоді саджанці. Після висаджування кожному кущику потрібно до 0,5 літра теплої води. Процедуру повторюють впродовж 14 днів, тричі на тиждень. Після закінчення цього часу переходять на стандартну схему поливу, в залежності від погодних умов.

Якщо необхідно розрахувати, як часто поливати полуницю під час плодоношення, перш за все, потрібно вивчити тип грунту:

  • Для нормального розвитку полуниці в піщаних грунтах необхідно близько 70% вологості, а в глинистих – 80%;
  • Після збору врожаю необхідну кількість води зменшується до 60%.
  • Не рекомендується поливати рослини занадто часто маленькими дозами, оскільки застій вологи спровокує розвиток грибкових захворювань. Якщо літо дощове – полив рекомендується повністю припинити, а насадження вкрити тонкою прозорою плівкою.

Полив полуниці під час цвітіння

Коренева система ягідної культури слаборозвинута та знаходиться в верхніх шарах грунту, тому вона нездатна витягувати вологу з його глибини. Відповідно, регулярне зволоження полуничних грядок – обов’язкова умова для отримання хорошого врожаю.

Зрошення полуниці в період цвітіння здійснюють крапельним способом, щоб захистити квіти від пороху, разом з якою поширюються захворювання. Якщо такий метод недоступний, поливають так, щоб вода не потрапляла на листя і квітки. Якщо є можливість, крапельний спосіб зволоження грунту залишають і при появі зав’язі, не зважаючи на те, що після цвітіння можна використовувати полив дощуванням.

Багато господарів сумніваються, чи потрібно поливати полуницю під час цвітіння, яке починається у ранньостиглих сортів в кінці травня. У період, коли ще йде сезон весняних дощів, а земля ще досить волога після танення снігу. Тут потрібно вирішувати через погодні умови, так як під час цвітіння кореневища ягідної культури особливо гостро реагують на нестачу вологи.

Якщо грунт вологий або йдуть дощі, полив можна не проводити, але коли стоїть спекотна посушлива погода, зволоження слід проводити за певною схемою:

  • Для поливу потрібно використовувати теплу воду;
  • Процедуру слід проводити рано вранці до настання спеки;
  • Щоб грунт добре просочився вологою достатньо дозувати: 25 літрів на 1 метр квадратний (норму можна збільшити при вирощуванні в піщаних грунтах, або знизити для чорноземів).


При формуванні плодів рослині потрібна особлива увага, важливий регулярний рясний полив. У міжряддях полуниці можна вирити борозни для направлення води. Полив полуниці під час плодоношення слід поєднувати з аерацією грунту, щоб забезпечити кореневій системі доступ кисню. Не можна допускати пересихання грунту і утворення на поверхні сухої кірки. Щоб уникнути такого явища грунт рекомендується замульчувати чорною плівкою, хвоєю, тирсою або соломою. Крім утримання вологи, мульча створює захисний шар, що оберігає культуру від комах і зараження гнильними бактеріями, які живуть в землі, а також затримує ріст бур’янів.

Грамотний полив полуниці – обов’язкова умова для отримання гідного урожаю ягід. Перед тим як поливати полуницю під час цвітіння, або в будь-який інший період, враховуйте якість грунту, необхідну кількість вологи для розвитку, а також підживлення та захисні засоби, які можна поєднати.