Ожина

Вона красива, смачна та надзвичайно корисна. Ця ягода відрізняється солодким, трохи пряним смаком. З неї роблять десерти, компоти, варення та алкоголь. Ожина знаменита не тільки своїми відмінними смаковими якостями, а й – користю.

Ожина має цілу низку надзвичайно корисних властивостей. За змістом цукрів, сухих речовин, вітамінів, органічних речовин, мінеральних солей і мікроелементів, вона випереджає навіть малину. Свіжі ягоди ожини покращують діяльність коронарних судин головного мозку, підвищують рівень пам’яті і активізують процеси мислення.

Особливості вирощування ожини

Ожина належить до чагарників з багаторічною кореневою системою. Надземні пагони дворічні. Ожина – пізно цвіте, її квітки не потрапляють під заморозки, але вегетативні батоги і пагони систематично пошкоджуються поворотними весняними холодами.

Щоб отримувати великий й якісний урожай ожини, необхідно правильно посадити цю культуру на дачній ділянці, попередньо обравши відповідне місце.

Що ж потрібно знати про посадку ожини?

Весна – пора активних робіт для кожного садівника. Якщо в цьому році ви вирішили завести на ділянці ожину, пропонуємо вам ознайомитися з маленькими хитрощами правильної посадки цього чагарнику.

Основні правила посадки саджанців ожини

Важливо купувати якісні саджанці. При цьому допустима як відкрита, так і закрита коренева система. Головна вимога – добре розвинені сильні корені. Уточніть у продавця всі характеристики вибраного вами сорту, щоб правильно садити та доглядати за кущами ожини.

Вибирайте місце для посадки з достатнім освітленням, щоб ділянка добре прогрівалася. Ожина повинна бути захищена від негативного впливу холодних вітрів з півночі й сходу. Зокрема, ожина любить вологу, але вважає за краще, щоб грунт не перезволожувався. Чагарник гине на заболочених ділянках через брак кисню у коріння. Підвищена вологість грунту призводить до збільшення росту пагонів ц різкого зниження продуктивності та морозостійкості.

Найбільш важливо забезпечити грунт вологою на початку росту рослини (з квітня по липень при весняній посадці), в період посиленого зростання пагонів та формування майбутнього врожаю. Не саджайте ожину в грунт зі збільшеним вмістом вапняку (карбонату кальцію). Це загрожує захворюванням. Готуючи грунт, позбавляйтесь від бур’янів, глибоко перекопуючи ділянку (близько 0,5 м).

Садити саджанці ожини можна і навесні, і восени. Не забувайте, що сорти з пониженою морозостійкістю висаджують тільки навесні. Для стійких до холоду сортів можлива й осіння посадка, після якої рослини на зиму прикривають шаром торфу або перегною в 15 см.

Багато вам врожаю! ФГ «ЕКО БЕРРІ»