Малина: умови для рясного врожаю

Багато садівників та фермерів надто мало уваги приділяють плодовим кущам на своїх ділянках, вважаючи, що достатньо посадити рослину, а решта залежить від неї самої. Насправді, до рясного плодоношення, якості ягід, розвитку і розмноження кущів призводить виключно правильний догляд ними.

Для посадки малини вибирають сонячні, закриті від вітру ділянки. Грунт повинен бути заправлений ​​органічними добривами. Вибір сорту залежить виключно від уподобань садівника. Існують види малини, котрі стійкі до хвороб і шкідників, різних термінів дозрівання, високо- і низькорослі.

Кращі терміни посадки – це весна та рання осінь.

При цьому молоді рослини не повинні піддаватися заморозкам. При певних умовах можлива і річна посадка малини, але слід забезпечити постійний та якісний полив. Коріння рослин не повинні пересихати. Зокрема, бажано застосовувати мульчування. При посадці рослини вкорочують до довжини 30-40 см. Це дає нові її «нащадки», які на наступний рік вже будуть плодоносити.

Крім поливу, для малини дуже важливо і внесення добрив. В кінці літа, після закінчення плодоношення вносять калійні добрива. Пізньої осені, після того, як листя пожовтіє, або ранньою весною, ще по снігу, вносять азотну підгодівлю. Надлишок добрив або внесення в невідповідні терміни може призвести до зниження врожайності і навіть до загибелі рослин.

Малина дає дуже сильну поросль, яка здатна забирати у рослин більшу частину поживних речовин.

Для збільшення врожайності на кущах залишають тільки сильні пагони, а інші вирізають. Видаляють всі пошкоджені, хворі та тонкі паростки. Восени вирізують стебла, які вже дали урожай. Обрізку роблять зазвичай слабких однорічних пагонів із незрілими так званими нирками.

На врожайність куща впливає і підв’язка малини. Це забезпечує додаткове освітлення кожному паростку, допомагає в закладці квіткових бруньок на молодих пагонах. При підв’язці добре піддається контролю кількість нових пагонів, зайва загущеність може привести до хвороб та скупчення великої кількості шкідників малини.

Щоб продовжити плодоношення малини на одному місці, необхідно постійно проводити омолодження. Для цього видаляють старі кореневища і залишають на грунті тільки якісне коріння. Пізніше воно розвивається і вже молоді стебла малини значно збільшують свою врожайність у порівнянні із попереднім сезоном родючості.