Малина: цікаво знати

«Вітамінна бомба» або, як ми знаємо, її Величність малина. Слово «малина» у нас відразу асоціюється із сонячним літом та ласощами. Сумно, але із лікуванням під час застуди та зимовим періодом. Ця ягода не просто смачна. Вона надзвичайно корисна та особлива.

Малина може бути у чотирьох різних забарвленнях: червоному, фіолетовому, золотистому та чорному. Найсолодшою, між усіма іншими сортами, вважається золотиста малина. Вважається, що у США найбільш сприятливий клімат для росту малини, близько 90% обсягу проданої малини у світі займають Вашингтон та Каліфорнія.

Назва малини пішла від англо-латинського винограду або з «распуі», що означає з німецької «зарості», тобто грубі ягоди.

Існують археологічні факти, що розповідають про те, що мешканці печер періоду палеоліту також смакували малиною. Ягода зустрічається в грецькій міфології. У грецьких оповіданнях вона колись була білого кольору, але Іда, коли годувала Зевса, вколола палець колючим шипом, тому забарвила ягоди кров’ю, через що вони стали блідо-червоними.

 

Популярність малини в харчових та медичних цілях була і в середні віки, коли її сік також використовували як червону фарбу в художній роботі.

Кількість врожаю малини багато в чому залежить від бджіл, які люблять збирати нектар на цій рослині. Наприклад, обробивши один гектар дикої малини, вони з видобутого нектару виробляють близько 70 кілограмів смачного і корисного меду.


Ягода малини складається із 86% води, 12% вуглеводів та близько 1% білків та жирів. Вона є дуже хорошим джерелом міді, біотину, вітаміну Е, магнію, омега-3 жирних кислот та калію. За вмістом вітаміну С малина перевершує апельсин. Входить до її складу і фолієва кислота, що робить ягоду дуже корисною.

Малина допомагає при застуді. Сучасна медицина використовує малину як ароматизатор, додаючи її в різні лікарські форми. Крім того, малина – це хороший стабілізатор артеріального тиску, засіб для лікування і профілактики гастриту.


*Увага! Малина – не ліки, а корисна їжа. Не займайтеся самолікуванням!

Будьте здорові!