Коли збирати полуницю?

Скоріш за все, на питання: «Коли збирати полуницю?», садівники тільки усміхнуться та дадуть єдиноголосну відповідь: «Коли достигла, тоді і потрібно збирати!». Проте, пам’ятайте, щоб отримати дійсно гідний урожай, варто знати, що і в цій справі є свої нюанси.

Коли найкраще збирати полуницю?

Кожен сорт полуниці має свої терміни дозрівання й кожен з них слід збирати вчасно. Як оприділити «саме той» час!? Все залежить від умов місцевості і погоди в поточному сезоні. Ягода вважається дозрілою тоді, коли вона повністю почервоніла (не залишилося зелених кінчиків). Вона ще добре тримає форму та не є м’якою.

Бліді ягоди полуниці не годяться для збору

Коли настає сезон дозрівання полуниці, збирати її потрібно регулярно: через день, а якщо грядок багато або стоїть спекотна погода – щодня. Не варто залишати урожай без уваги, адже плодоносить полуниця недовго.

Збирати полуницю потрібно разом із плодоніжкою. Користуйтесь ножницями, щоб провести процедуру більш акуратніше. Зріз можна робити майже біля самої ягоди чи залишити довгий хвостик. Після такого збору ягоди залишаються сухими і довше не псуються.

Сортувати урожай можна відразу при зборі. Є три критерію сортування: велика ягода, дрібна і неякісна, але ще придатна для їжі або заморозки. Складати зібрані ягоди потрібно в плоскі контейнери (наприклад, дерев’яні або картонні ящики) не більше ніж в 2-3 шари. Відра й бідони для цього не підходять. По-перше, в них немає отворів для вентиляції, а по-друге, в них полуниця мнеться і швидко пускає сік. Такі ягоди згодом годяться тільки для заморозки.

Картонна коробка – відмінна тара для зберігання полуниці

Полуниця дуже добре вбирає в себе вологу. А чим більше води вона вбере, тим швидше почне псуватися (особливо при зберіганні в холодильнику). Садову суницю варто мити тільки перед відправкою в морозильник. При зберіганні в холодильнику робити це рекомендується безпосередньо перед вживанням ягід.

Перед відправкою полуниці саме в морозильну камеру не забудьте її помити!

Ягоди із пліснявою викиньте, адже цвіль поширюється дуже швидко. Не зберігайте полуницю в пластикових ємкостях, вони не дозволяють повітрю проникати до ягід й вони починають швидко псуватися.

Багатого вам урожаю!

ФГ «ЕКО БЕРРІ»!