Іригація або зрошування

Іригація або зрошування — підведення води на поля, що відчувають нестачу вологи, і збільшення її запасів у шарі ґрунту, де знаходяться коріння рослин, з метою збільшення родючості ґрунту. Іригація є одним з видів меліорації. Зрошування покращує постачання корінню рослин вологи і живильних речовин, знижує температуру приземного шару повітря і збільшує його вологість.

Всі рослини, які посаджені у нашому господарстві висадженні під зрошення. Кожна рослина в момент посухи або недостачі води отримує полив.

В нас стоять спеціальні датчики, які контролюють забезпеченість рослини вологою і як тільки датчик говорить про те, що не вистачає вологи, ми обовязково проводимо полив. Також мікро – та макроелементи, якими ми насичуємо грунт перед висадкою саджанців. Зокрема, якщо ми говоримо про проміжну культуру, то це органічні залишки. Коли ми прибиваємо її дисками, то цим самим і збагачуємо грунт органічними речовинами.

Восени ми вносимо ще додатково мінеральні добрива для збагачення поживності грунту.

Відповідно, впродовж цілого сезону ми маємо можливість вносити такі елементи, як бор, цинк. Ці всі мікроелементи ми додаємо безпосередньо в капельку. Розчиняємо їх у воді і вона вже несе в собі всі ці мікроелементи.

До основних способів зрошування відноситься:

  • традиційне зрошування — поливання по борознах водою, що подається насосом або із зрошувального каналу;
  • дощування — розбризкуванням води із спеціально прокладених труб;
  • аерозольне зрошування — зрошування найдрібнішими краплями води для регулювання температури і вологості приземного шару атмосфери;
  • підґрунтове зрошування — зрошування земель шляхом подачі води безпосередньо до зони ґрунту, де знаходиться коріння рослин;
  • лиманове зрошування — глибоке одноразове весняне зволоження ґрунту водами місцевого стоку.

Особливість обробітку ґрунту на зрошуваних землях полягає у виконанні спеціальних заходів щодо підготовки його до поливу, післяполивного розпушування міжрядь у посівах просапних культур, внесення добрив і гербіцидів з поливною водою.

Обробіток ґрунту — ефективний захід активізації мікробіологічної діяльності та поживного режиму рослин, тому в умовах зрошення за допомогою його створюють родючий шар з оптимальними фізичними, хімічними й біологічними показниками. Особливості обробітку ґрунту в умовах зрошення полягають також у виконанні спеціальних заходів з підготовки ґрунту до поливу, в післяполивному обробітку, певному поєднанні обробітку з поливами та внесенням добрив. Взаємодія обробітку ґрунту й полив сприяють ефективній боротьбі з бур’янами, шкідниками та хворобами, значно змінюючи їх склад і розвиток.