Іригація або зрошування — підведення води на поля, що відчувають нестачу вологи, і збільшення її запасів у шарі ґрунту, де знаходяться коріння рослин, з метою збільшення родючості ґрунту. Іригація є одним з видів меліорації. Зрошування покращує постачання корінню рослин вологи і живильних речовин, знижує температуру приземного шару повітря і збільшує його вологість.
⠀
В нас стоять спеціальні датчики, які контролюють забезпеченість рослини вологою і як тільки датчик говорить про те, що не вистачає вологи, ми обовязково проводимо полив. Також мікро – та макроелементи, якими ми насичуємо грунт перед висадкою саджанців. Зокрема, якщо ми говоримо про проміжну культуру, то це органічні залишки. Коли ми прибиваємо її дисками, то цим самим і збагачуємо грунт органічними речовинами.
⠀
Восени ми вносимо ще додатково мінеральні добрива для збагачення поживності грунту.
Відповідно, впродовж цілого сезону ми маємо можливість вносити такі елементи, як бор, цинк. Ці всі мікроелементи ми додаємо безпосередньо в капельку. Розчиняємо їх у воді і вона вже несе в собі всі ці мікроелементи.
Особливість обробітку ґрунту на зрошуваних землях полягає у виконанні спеціальних заходів щодо підготовки його до поливу, післяполивного розпушування міжрядь у посівах просапних культур, внесення добрив і гербіцидів з поливною водою.
Обробіток ґрунту — ефективний захід активізації мікробіологічної діяльності та поживного режиму рослин, тому в умовах зрошення за допомогою його створюють родючий шар з оптимальними фізичними, хімічними й біологічними показниками. Особливості обробітку ґрунту в умовах зрошення полягають також у виконанні спеціальних заходів з підготовки ґрунту до поливу, в післяполивному обробітку, певному поєднанні обробітку з поливами та внесенням добрив. Взаємодія обробітку ґрунту й полив сприяють ефективній боротьбі з бур’янами, шкідниками та хворобами, значно змінюючи їх склад і розвиток.