Дотримання правил посадки саджанців малини

Дотримання правил посадки саджанців малини сприяє швидкому і повноцінному укоріненню рослин, легкої зимівлі, плодоношення в новому сезоні. Попри те, що малину пересаджують навесні й восени, осіння посадка краща для культури.

Переваги висадки в кінці садового сезону:

  • регулярні опади сприяють підтримці оптимальної вологості ґрунту, тому коріння не пересихає, активно росте;
  • помірна активність сонця не шкодить малині;
  • знижується навантаження на рослину, тому що вегетація завершена;
  • малина приживається швидше і без стресів;
  • у садівників є широкий часовий інтервал для проведення робіт;
  • висаджена восени малина вступає в плодоношення вже на наступне літо, а при весняній посадці кущі пропустять один сезон.

Зокрема, осінній догляд за кущами малини можна поділити на ранній і пізній. Перший триває з кінця серпня. Він починається після збору врожаю ( припинення вегетаційної активності ). Другий період – з листопада до настання стійких зимових холодів, замерзання верхніх шарів ґрунту, встановлення снігового покриву.

Головним аспектом осіннього догляду є обрізка. Зокрема, щоб краще розібратися у необхідності осінньої обрізки, потрібно знати, як влаштована вегетативна система чагарника.

Коріння малини — багаторічне, воно може розвиватися від 20 до 40 років

В перший рік виростає пагін, впродовж року він підростає і міцніє, а на другий рік дає плоди. Якість та кількість цих ягід залежіть від того, як багато «корисностей» та «сил» набрався пагін у перший рік життя. Третій рік життя він має вигляд напівсухої гілочки, іноді може вирости на ньому кілька відростків, але ягоди будуть дуже дрібними.

Під час осіннього обрізання малини варто обов’язково видаляти старі і хворі пагони. Їх визначити легко: кора у них жорстка, темного кольору або починає відлущуватись. Молоді пагони мають яскраво-коричневу кору, з них потрібно вибирати найсильніші, без пошкоджень стовбура.