Чому обпадають ягоди смородини?

Смородину люблять за велику кількість корисних речовин у її складі, за урожайність та за її «невибагливість» у догляді. Проте, трапляється іноді таке, що кущі смородини подають великі надії на багатий урожай, але потім вони раптом починають скидати свої плоди. Чому обпадають ягоди смородини? Які причини цього!?

 

Полив

Смородина – рослина вологолюбна. Якщо влітку рідко йдуть дощі і до того ж стоїть спекотна погода, це може спровокувати опадання ягід з куща. Перевірте грунт навколо нього. Якщо землч суха на глибину більше 5 см, то це означає, що рослина потребує поливу.

Щоб промочити грунт на достатню глибину (а коріння смородини йдуть в землю на 40 см), на 1 кв.м грунту потрібно не менше 40-50 л води. По діаметру крони зробіть в грунті невеликі – близько 10 см – борозенки. Завдяки цьому вода не буде витікати за межі пристовбурного кола, а вбереться в землю.

Перезволоження також може привести до обпадання ягід. Якщо постійно йдуть дощі, частіше розрихлюйте грунт навколо куща. Це буде сприяти якнайшвидшому випаровуванню зайвої вологи і забезпечить доступ повітря до коріння рослини.

Вік

Часто трапляється, що ягоди починають опадати з молодих кущів смородини. Причина в тому, що у юної рослини ще недостатньо сил, щоб «виростити» великий урожай, тому вона скидає зайвий «вантаж». На жаль, допомогти тут ви нічим не можете. Через рік-два ця проблема зникне. Зокрема, така проблема зустрічається і у кущів «у віці». У них це перша ознака того, що кущ вже витратив свої ресурси та їх не вистачає на формування врожаю. В цьому випадку допоможе обрізка.

Місце

Ще одна причина, яка може привести до обпадання ягід з куща смородини, – це неправильно підібране для посадки місце. Смородина – досить невибаглива рослина і може змиритися з деякими помилками в догляді, проте радувати багатими врожаями вона буде вас лише при дотриманні певних умов.

Що подобається смородині?

  • Смородина любить сонце. У тінистому місці кількість ягід і їх розмір будуть невеликими, та й смак буде не таким солодким, як у смородини, що росте на сонці. Крім того, при посадці розташовуйте рослини на відстані не менше 1 м один від одного, щоб гілки сусідніх кущів, коли виростуть, не створювали тінь.

 

  • Смородина любить тихе місце. На ділянці, де гуляє протяг або дмуть сильні вітри, ягоди смородини будуть опадати.Те ж саме станеться, якщо рослина буде посаджено на ділянці, де постійно застоюється вода.

 

  • Смородина любить захищену від вітру і добре освітлену ділянку. Якщо ягоди зі смородини щороку обсипаються через неправильно обране місце, то восени пересадіть кущі в більш сприятливі умови.


Дотримуючись простих правим можна впоратись із різноманітними проблемами та зберегти урожай смородини.